fbpx

Wizyta na Termach w Uniejowie to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Uniejów to niewielkie, ale malownicze miasteczko w województwie łódzkim. Od 5 lat miejscowość ma status uzdrowiska, a znajdujące się nad samą Wartą wyjątkowe Termy Uniejów, dzielą od Poznania niecałe 2 godziny jazdy samochodem.

Tekst: Anna Skoczek

Po niedługiej podróży można znaleźć się dosłownie w innym świecie. Nowoczesny obiekt Term leży w wyjątkowym sąsiedztwie. Tuż obok jest XIV- wieczny, gotycki Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, otoczony XIX- wiecznym parkiem.  Okolice można zwiedzić nawet w pół godziny – szczególnie zimą. Przy niskich temperaturach warto skorzystać z tego, co ma nam do zaoferowania obiekt.

Zacznijmy od wody
Niesamowitym bogactwem Uniejowa są gorące solanki. To dzięki nim w mieście powstały Termy. Woda wydobywana jest z głębokości ponad 2 tysięcy metrów i ma temperaturę 68 stopni Celsjusza. Lecznicza woda potrafi zdziałać cuda. Szczególnie polecana jest przy schorzeniach reumatoidalnych, czy też ortopedyczno-urazowych. Oprócz tego solanka sprzyja urodzie, bo dobrze działa na skórę. Do jej zdrowotnych właściwości trzeba jeszcze dodać wspomaganie leczenia chorób nosa, gardła i krtani. Ale lecznicze właściwości to nie wszystko. Wyjazd do Term w Uniejowie na pewno wywoła uśmiech. – Dajemy na to swego rodzaju gwarancję, bo zabawa w gorącej wodzie sprawia, że znika stres, oznaki zmęczenia i napięcie emocjonalne. Humor poprawia się natychmiast, ponieważ kąpiel termalna wzmaga wydzielanie hormonów szczęścia – tłumaczy prezes Term Marcin Pamfil.

Fot. Janusz Tatarkiewicz

Atrakcje dla każdego
Na Termach nie brakuje zajęć na cały dzień. Szczególnie zimą i nie tylko podczas ferii, warto skorzystać z naturalnego ciepła. Woda we wszystkich basenach, oprócz basenu sportowego, ma 35 stopni Celsjusza. – Każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie. Poza basenami do dyspozycji gości jest wiele atrakcji – mówi prezes Pamfil – Warto sprawdzić na przykład działanie komory lodowej, saun, zjeżdżalni, dysz, biczy, czy też jacuzzi – dodaje. A wszyscy, których atrakcje już trochę zmęczą mogą skorzystać z masażu, albo położyć się na słonecznej łące. To z kolei wyjątkowe miejsce dla amatorów zdrowego opalania.

XIV-wieczny gotycki Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich otoczony XIX-wiecznym parkiem położony jest w bliskim sąsiedztwie uniejowskich term

A jeśli w czasie korzystania z tych wszystkich atrakcji goście poczują apetyt Termy zapraszają do restauracji z jedynym w Polsce niepłatnym czasem.

Zimą nie tylko Termy
Na amatorów zimowego szaleństwa czeka również kryte lodowisko, usytuowane w bliskim sąsiedztwie Term. Na 750 m2 jednocześnie może przebywać 120 osób. Na miejscu jest również wypożyczalnia łyżew. Po skorzystaniu z atrakcji można się rozgrzać i zjeść coś pysznego w pobliskim Smak Parku.

Fot. Janusz Tatarkiewicz