fbpx

 

Restauracja Firlejka
plac Kolegiacki 14/15

Firlejka w gwarze wielkopolskiej to przyrząd kuchenny wykonany z drewna, wykorzystywany do mieszania składników surowego ciasta. Jest jeszcze jedna definicja Firlejki – to restauracja z wielkopolskimi daniami usytuowana w pobliżu Starego Rynku w Poznaniu na placu Kolegiackim. Gospodarzami są młodzi ludzie, Ania i Grzegorz Gajkowie, którzy zakochali się w gotowaniu, a pani Ania odziedziczyła miłość do kulinariów po swojej babci Irence. Absolutnym hitem są szyjki rakowe w aksamitnym śmietanowo-maślanym sosie, które nie znikają z karty.

www.firlejka.pl

Restauracja BulwaR
Stary Rynek 37

Położona w samym Rynku restauracja BulwaR to nowatorskie spojrzenie na polską kuchnię z akcentami kuchni międzynarodowej. Menu pokazuje staropolskie tradycje połączone z nowoczesnością – opiera się na lokalnych polskich produktach, pilnując przy tym sezonowości. Ideą kuchni serwowanej w restauracji BulwaR jest przedstawienie w jak najciekawszych teksturach polskiej natury, sezonu i tradycji. Szef kuchni kieruje się smakami dzieciństwa, dania konstruuje z regionalnych produktów najwyższej jakości, w tym także z tych sezonowych. W menu znajdziecie także elementy kuchni skandynawskiej.

www.bulwarrestauracja.pl
fot. bulwar

THE TIME
Młyńska 12

Restauracja THE TIME jest miejscem, które inspiruje stylem, atmosferą oraz pasją do smaku. Przy wspólnym stole spotykają się tu partnerzy biznesowi, rodziny i znajomi, delektując się urodą śródziemnomorskich potraw, wzbogaconych regionalnymi nutami. Szef kuchni Roman Kosmalski z wyjątkowym wyczuciem ubiera klasykę w nowoczesną formę. Restauracja mieści się w przepięknej przedwojennej kamienicy w samym centrum Poznania.

www.mlynska12.pl/gastronomia
fot. The time

Wspólny stół
Śródka 6

Poznań miasto know how. To właśnie tu powstała restauracja Wspólny stół, która jest miejscem wspólnej pracy, wspólnego biesiadowania, wspólnych radości i odnoszenia sukcesów. Stawiają tu na człowieka, bez względu na jego przeszłość – w restauracji pracują osoby wychodzące z nałogów, długotrwale bezrobotne czy pokrzywdzone przez życie. Dzięki temu mogą stanąć na nogi. Wspólny stół powstał więc z miłość do jedzenia oraz niesienia pomocy.
Restauracja jest efektem współpracy z Poznańską Fundacją Pomocy Wzajemnej Barka, która w Poznaniu w ciągu ostatnich trzech lat założyła aż pięć spółdzielni socjalnych. Poza wykwintnymi daniami można tu zjeść także gołąbki czy pierogi.

www.wspolnystol.org