fbpx

Z mapy Poznania zniknęło City Center. Galeria handlowa przy dworcu PKP przeszła w 2016 r. diametralną zmianę, ukoronowaną nową nazwą. O tym, co to oznacza dla klientów galerii mówi Norbert Fijałkowski, dyrektor Avenidy

Rozmawiała: Joanna Małecka-Synoradzka

City Center – nazwa, która kojarzyła się z galerią handlową na dworcu PKP w Poznaniu – zniknęła. Dlaczego?

Zmiana była ostatnim punktem modernizacji centrum przeprowadzonej w ubiegłym roku. Decyzja o zmianie wynikała przede wszystkim z tego, że City Center kojarzyło się bezpośrednio z centrum miasta. Rodziło to problemy np. w przypadku umieszczenia informacji w przewodnikach turystycznych. Chcieliśmy także podkreślić wagę wprowadzonych zmian, które zmieniły oblicze naszej galerii.

Skąd wzięła się Avenida?

Poprzez nową aranżację przestrzeni centrum chcieliśmy nawiązać do światowych alei modowych. Postanowiliśmy podkreślić to również dosłownie, nadając centrum nazwę Avenida, co po hiszpańsku znaczy aleja.

Co poza nazwą zmieniło się w galerii?

Ostatnie miesiące mijały nam pod hasłem zmian. Ich efektem jest nie tylko nowy wystrój, ale także wprowadzenie nieobecnych do tej pory w Poznaniu marek modowych. Przebudowaliśmy ciągi komunikacyjne i zmieniliśmy ich kolorystykę. Nowe barwy są stonowane i nawiązują do kolorów ziemi, co pozytywnie wpływa na nastrój i komfort odwiedzających nas klientów. Podobnie jak wygodne sofy i ławki, na których można odpocząć podczas zakupów, wyposażone w gniazda USB oraz gniazda elektryczne. Wprowadzenie nowych znaków lokalizacyjnych ułatwia klientom dotarcie do poszczególnych miejsc w centrum, takich jak parking czy food court. Nowe, bardziej czytelne tablice informacyjne umieszczone zostały także w miejscach, które łączą Avenidę z dworcami PKP i autobusowym. Ponadto, aby usprawnić poruszanie się po centrum, umieściliśmy w nowej lokalizacji ruchome schody, łączące parking A z poziomem 1.

Jaka dziś powinna być galeria handlowa?

Galeria handlowa to nie tylko miejsce, do którego przychodzi się zrobić zakupy. Musi oferować także szereg propozycji przyjemnego spędzania wolnego czasu. Dlatego na klientów Avenidy czeka wiele atrakcyjnych wydarzeń – nie tylko związanych z zakupami, ale także rozrywkowych.

O wydarzeniach, które w tym roku odbędą się w galerii handlowej, o roli poznaniaków we wprowadzonych zmianach przeczytasz tutaj